רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
תביעות ביטוח לאומי

תביעות ביטוח לאומי

כולנו משלמים כל החיים לביטוח לאומי, על מנת שביום שבו נזדקק לתמיכה של המדינה נוכל לקבל אותה באופן כספי או בצורה של עזרה אחרת.

תביעות ביטוח לאומי – במה זה כרוך?

כאשר אנחנו מגיעים למצב בו אנחנו מאבדים את כושר העבודה שלנו (כתוצאה מתאונה, או ממצב רפואי שהחמיר) אנחנו זכאים לתבוע את הביטוח הלאומי לשם הכרה בנכות שלנו וקבלת קצבת קיום. תביעות ביטוח לאומי הן דבר מורכב מאוד וחשוב להסתייע עם עורך דין מומחה שיוכל להנחות אותנו מה אנחנו צריכים בשביל לזכות בתביעה. תביעות מסוג זה כרוכות פעמים רבות במתן חוות דעת רפואיות לוועדה הרפואית של הביטוח לאומי – הוועדה היא זאת שתחליט מה כושר העבודה שלנו ומה אחוזי הנכות שלנו. לא תמיד יש קשר ישיר בין קביעת אחוזי הנכות ובין קביעת כושר העבודה. יכול להיות אדם בעל 100 אחוז נכות אבל שיש לו יכולת של 50 אחוז לעבוד.

תביעות ביטוח לאומי – מה אפשר לתבוע מהמוסד לביטוח לאומי?

תביעות ביטוח לאומי נועדו לאפשר לנו לממש את הזכויות שמגיעות לנו לפי חוק. רוב האנשים שתובעים את הביטוח הלאומי עושים זאת בשביל לקבל קצבה חודשית – בדרך כלל קצבת נכות שנקבעת על פי כושר ההשתכרות והיכולת האישית שלנו לעבוד לנוכח המצב הרפואי שלנו. ניתן לתבוע את הביטוח הלאומי גם בשביל לקבל קצבת נכות בגין נכות פיזית וגם בגין נכות נפשית. כאשר יש לנו ילדים מתחת לגיל 18 אנחנו יכולים לתבוע את הביטוח הלאומי בשביל לקבל קצבה בגין הנכות של הילד.

תביעות ביטוח לאומי – למה חשוב להתייעץ עם עורך דין ואיך הוא יכול לעזור?

תביעות ביטוח לאומי הן תהליך מורכב שיכול לקחת הרבה מאוד זמן ולהתארך במשך חודשים ארוכים או שנים. אם אנחנו רוצים לקצר את התהליך ולהפוך אותו לאפקטיבי ככל הניתן כדאי לנו לא להסס ולפנות כבר בשלב הכנת התביעה והמסמכים שלה לעורך דין מומחה. עורך דין דיני נזיקין מומחה יוכל לייצג אותנו בפני הוועדה הרפואית בביטוח לאומי והוא יוכל לסייע לנו במיצוי הזכויות שלנו מול המדינה.

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן