רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
עורך דין תאונות תלמידים

תאונות תלמידים בבית הספר

מהם הצעדים המשפטיים שיש לנקוט במקרה של תאונת תלמידים בבית ספר?

ילדים בשונה ממבוגרים לא תמיד יכולים או מסוגלים להפעיל שיקול דעת נכון. בדיוק בגלל חוסר הבשלות והבגרות של ילדים חשוב שכאשר הם הולכים לבית הספר אז הצוות החינוכי ישמור עליהם – פעמים רבות משיקול מוטעה שלהם שיכול לסכן אותם. חלק מהגדרת התפקיד של צוותים חינוכיים בבתי ספר ומסגרות לימוד היא לשמור על הילדים ולוודא שהילדים לא מסכנים את עצמם או ילדים אחרים בהתנהגות שלהם. תאונות תלמידים בבית הספר הם חלק מהשגרה וקורה לכל ילד במהלך הלימודים בבית הספר שהוא נופל במהלך שיעור ספורט ונשרט או נחבל.

הבעיה היא תאונות חמורות יותר שיכולות לקרות לילדים כמו נפילה מגובה או חתכים כתוצאה למשל מטיפוס על גדר. במקרה של תאונה בה הילד שלנו היה מעורב ונגרם לו נזק חמור או בלתי הפיך עלינו לשקול בחיוב לתבוע את בית הספר ולו רק בשביל שיהיה לנו מימון כספי להוצאות הטיפולים הרפואיים להם הילד זקוק.

מהם הצעדים המשפטיים שיש לנקוט במקרה של תאונת תלמידים בבית ספר?

הצעדים המשפטיים שיש לנקוט בכל מקרה של תאונות תלמידים בבית הספר הוא קודם כל איסוף חומר בשטח. שלב איסוף החומר כולל איסוף של עדויות של עדים שנוכחו בתאונה וגם איסוף חוות דעת של גורמי מקצוע על התאונה כמו מכבי אש, המשטרה, הצוות החינוכי בבית הספר, פקחים של בית הספר, פקחים חיצוניים, רופאים וכל גורם אחר שיכול להיות רלוונטי. לאחר השלב של איסוף החומר אנחנו או לפניו יש לפנות לעורך דין על מנת שהוא ינסח כתב תביעה אותו נגיש לבית המשפט.

האם ניתן לקבל פיצוי מביטוח לאומי על תאונות שקרו לילדים בבית ספר?

במקרים רבים של תאונות תלמידים בבית הספר ניתן לתבוע תשלומי פיצויים לא רק מבית הספר או ממשרד החינוך והביטוח של הילדים שלנו אלא גם מהמוסד לביטוח לאומי. ניתן לבקש פיצוי כספי או קצבה מביטוח לאומי בגין התאונה שקרתה לילדים שלנו בבית הספר רק במידה והתאונה גרמה לנזק חמור או בלתי הפיך לילד שהסתכם בירידה בתפקוד שלו או בנכות (פיזית או רגשית).

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן