רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
עורך דין תאונות עבודה (5)

תאונות עבודה – משמעויות אזרחיות ופליליות

תאונות עבודה הן דבר חמור מאוד שאסור שיקרה, אבל למרבה הצער קורה הרבה פעמים.

המשמעות של תאונת עבודה היא שהייתה רשלנות ויש לתת על כך את הדעת מבחינה הדין האזרחי ומבחינת הדין הפלילי. כאשר בתאונה באתר בנייה נהרג פועל למשפחתו מגיע לקבל סך פיצויים גבוה מאוד מהקבלן או החברה בה הוא עבד. הבטיחות באתרי הבנייה בארץ לוקה בחסר ולמרבה הצער תאונות רבות קורות באתרי עבודה – תאונות שעם יותר תשומת לב לנושא הבטיחות היה ניתן למנוע. ברוב אתרי הבנייה בארץ איכות הבטיחות לוקה בחסר ומי שמשלם את המחיר הוא הפועלים שנפצעים ונהרגים במהלך העבודה שלהם באתר.

פועל נפל ממנוף ונהרג – משמעות פלילית

כאשר פועל נופל ממנוף ונהרג הקבלן האחראי באתר הבנייה נושא באחריות פלילית על התאונה וניתן יהיה להגיש נגדו כתב אישום בגין רשלנות. פעמים רבות תנאי הבטיחות באתרי בנייה לוקים בחסר ודורשים תיקונים רבים לפי תקנות הבטיחות הנהוגות של משרד העבודה. המשמעות של התאונה והתוצאה הטרגית שלה היא לא רק פלילית אלא גם אזרחית. משפחתו של הפועל תהיה זכאית לתבוע פיצויים בגין עוגמת נפש והנזק שנגרם לה בעקבות התאונה מהקבלן האחראי.

פועל נהרג באתר בנייה – משמעות אזרחית

כאשר פועל נהרג באתר בנייה המשמעות האזרחית של זה הוא שאשתו הופכת לאלמנה וילדיו הופכים ליתומים מאב. האפשרויות האזרחיות שלהם מבחינה משפטית היא לתבוע פיצוי וקצבת שארים מביטוח לאומי אך לא רק. במקרה של תאונה טרגית שהכתובת שלה הייתה על הקיר בני המשפחה של הקורבן של התאונה יכולים לבחור לתבוע את הקבלן האחראי באתר הבנייה בתביעת נזקין בגין רשלנות פושעת. הפיצויים שהמשפחה יכולה לקבל יכולים להגיע למאות ואפילו למיליוני שקלים. עורך דין מומחה לדיני נזקין יוכל לסייע למשפחה להילחם על הצדק והזכויות המגיעות לה. עורך דין זה יוכל לייעץ לנו מה כדאי לנו לעשות והוא יוכל גם לחתום בשמנו על פשרה מול הקבלן – דבר אשר יחסוך לנו שנים של המתנה בשל דיונים ארוכים וסבוכים בבית המשפט כולל ערעורים ודחיית דין.

עוד מאמרים

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן