רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
עורך דין תאונות עבודה (6)

תאונות עבודה ופיצוי כספי לפועל ומשפחתו

תאונת עבודה היא מקרה קשה מאוד שאסור שהוא יקרה אבל הוא קורה מכורח המציאות הטרגית ואז יש להתמודד אתו.

כאשר מתרחשת תאונת עבודה טרגית בה נהרג פועל למשפחתו מגיע פיצוי כספי. הפיצוי הכספי שמגיע למשפחה מגיע לה מחברת הבנייה. לעיתים חברת הבנייה לא מוכנה לתת למשפחה פיצוי כספי ואז על המשפחה לתבוע מהחברה פיצוי בעזרת עורך דין מומחה לתאונות עבודה ודיני נזקין.  עורך הדין יוכל לייצג את הטענה שלנו באופן ברור בבית המשפט ולעגן אותה בחוקים שונים ותקדימים משפטיים שונים שקרו בעבר ושבית המשפט פסק בעניינם כפי שהיינו רוצים שהוא יפסוק בעניינו.

פועל נפל ממנוף ונהרג – ממי אפשר לתבוע פיצויים?

אחת מתאונות העבודה הכי קשות שיכולות לקרות הן מצב בו פועל נפל ממנוף ונהרג ואז התוצאה היא טרגית מאוד. כאשר תאונה כזאת קורית בני המשפחה יכולים לבחור לתבוע פיצוי כספי מחברת הבנייה בה הועסק קרוב משפחתם. תביעה זו מעוגנת בחוק וניתן להגיש אותה בשם המשפחה הקרובה של ההרוג אשתו וילדיו אם היו לו ואם לא אז הוריו ואחיו.

התביעה עצמה צריכה להוכיח שהתאונה קרתה בגלל רשלנות של חברת הבנייה. לעיתים ניתן להוכיח רשלנות באמצעות חקירה פלילית שמתנהלת מול החברה אשר מוצאת את החברה ומנהליה אשמים ברשלנות פושעת בבית המשפט. יש להפריד בין הליך המשפט האזרחי ובין הליך המשפט הפלילי שמתנהלים כי אין הם בהכרח תלויים אחד בשני.

פועל נהרג באתר בנייה – תביעת פיצויים מביטוח לאומי?

לאחר שפועל נהרג באתר בנייה בני משפחתו הקרובה רשאים לבקש פיצוי לא רק מחברת הבנייה אלא גם מהביטוח הלאומי וביטוח החיים שהיה לפועל. תביעת פיצוי כספי מחברות ביטוח יכולה להיות סיפור לא פשוט ולכן כדאי שעורך דין מומחה יסייע לנו בכך. עורך דין מומחה יוכל לייצג אותנו מול חברות הביטוח ולהסביר את התיק והטענה המשפטית שלנו.

בשונה מתביעה אזרחית אשר פעמים רבות נסגרת בבית המשפט תביעות מול חברות ביטוח מתנהלות ברוב המקרים במסגרת של הליך גישור משפטי שיש לו תוקף כמו לבית המשפט.

עוד מאמרים

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן