רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
28154924 - warning triangle by two cars involved in accident

תאונות דרכים בהן מעורבים ילדים

מטבע הדברים ילדים חשופים יותר לסכנות הקיימות בכבישים. לילדים אופי פזיז יותר ממבוגרים, הם נוטים שלא לחשב נכון סיכונים ותפיסת המרחב שלהם אינה כשל אדם בוגר. בנוסף, מרבית הילדים הצעירים אינם בקיאים באופן בו יש להתנהג בכבישים ולכן יש לפקח עליהם לפני חציית כביש או בפעילות המתרחשת בסמוך לנתיבי תחבורה.
מעמד מיוחד לקטינים
על אף הניסיון להשגיח על הילדים בכל עת, לחנך אותם לזהירות בכבישים ולמזער את הסכנות להן הם חשופים – בחלק לא מבוטל מתאונות הדרכים מעורבים גם ילדים. בשל היותם קטינים, מעמדם של הילדים בפני החוק שונה מזה של בגירים ויש לדעת את זכויותיהם ואת המגיע להם. מסיבה זו, אם חלילה ילדים או נערים נפגעו בעקבות תאונות דרכים – מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים מומחה להכוונה ולייצוג בעת הצורך.
מה נחשב לתאונת דרכים?
לפני התחלה בהליכים משפטיים, יש לשים לב כי האירוע בו נפגע הילד אכן מוגדר כתאונת דרכים. בחוק קיימת הגדרה ברורה למקרי תאונות דרכים, ועל פיה מדובר באירוע בו נגרם נזק גופני לאדם בעקבות שימוש בכלי בעל מנוע למטרות נסיעה. כך לדוגמא, ילדים שנפצעו כתוצאה מפגיעת מכונית או אופנוע נחשבים לנפגעי תאונות דרכים. לעומת זאת, אם נער רכב על קורקינט ונפל ממנו אין מדובר בתאונת דרכים. אולם, גם במקרה זה ניתן לקבל פיצויים בגין הנזק שנגרם על ידי תביעת פוליסת ביטוח תאונות אישיות או ביטוח תאונות תלמידים. מסיבה זו, כדאי לשוחח עם עורך דין תאונות דרכים אשר באפשרותו לייעץ למשפחה כיצד לפעול על מנת לקבל כספי פיצויים.
תהליך הגשת תביעה
כיוון שילדים נחשבים לקטינים, יש צורך בעירוב אפוטרופוס בעת הגשת תביעות בגין תאונות דרכים. אפוטרופוס הוא מי שנקבע בחוק כי הינו אחראי על הקטין. ברוב המקרים מדובר בהורי הילד, אך במקרים מסומים ממנה בית המשפט אפוטרופוס אחר. גם במקרה בו ההורים גרושים, נוכחותם של שני האפוטרופוסים הכרחית בעת פעילות משפטית, כולל חתימה על מסמכים מול עורך דין. כדי לסייע למשפחה לקבל את המגיע לה על פי חוק, מומלץ כי גם הילד שנפצע ישוחח עם עורך דין תאונות דרכים. עורך הדין ידע לשאוב מן הילד את המידע הרלוונטי שיסייע בתהליך התביעה ולהדריך אותו כיצד עליו לנהוג בפגישה עם אנשי מקצוע. מסיבה זו, במקרה של פגיעות גופניות כתוצאה מתאונת דרכים מומלץ לפנות לעורך דין מתאים בהקדם.
איך מחשבים את סכום הפיצויים?
ביכולתו של עורך דין תאונות דרכים לסייע להורים לחשב את הפיצוי המגיע לילדם בגין התאונה. במקרה של פציעת אדם עובד, מגיעים לנפגע כספים גם בעבור התקופה בה הוא אינו יכול לעבוד או בגין אובדן כושר עבודה. אולם, כשמדובר בילדים, שלרוב אינם עובדים או עוסקים בעבודות בעלות הכנסות נמוכות, יש להתחשב בהכנסתם העתידית שנפגעה. במקרה וחלילה קטין נהרג בתאונת דרכים, הפיצוי המגיע למשפחתו אינו רק הכנסתו העתידית, אלא ההפסד כתוצאה מהסכום שיכל הילד לחסוך בחייו. ייעוץ מקצועי יסייע לכם לחשב נכונה את סכום הפיצויים ויגדיל את הסיכוי לקבל את מלוא הסכום המגיע לכם.

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן