רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
433

שיתוק מוחין CP-Cerebral Palsy – מה זה שיתוק מוחין?

שיתוק מוחין הוא מחלה אשר פוגעת במוח ובמערכת העצבים. בשל חוסר הגעה של חמצן למוח תאים במוח מתים ואז נגרמות נכויות שונות.

הנכויות שיכולות להיגרם כתוצאה ממחלה כמו שיתוק מוחין CP-Cerebral Palsy יכולה לגרום לשיתוק בגפיים העליונות והתחתונות. המחלה בביטוי הקשה שלה יכולה לגרום גם לפיגור ברמות שונות ולבעיות קוגניטיביות אך אין זה הכרח שמי שיש לו שיתוק מוחין יהיה עם אייקיו גבולי או פיגור. סי.פי יכול לגרום גם לרגישות בגוף, חולשה בגפיים, חוסר שיווי משקל ובעיות מוטוריות.

שיתוק מוחין CP-Cerebral Palsy – מה גורם לשיתוק מוחין?

שיתוק מוחין CP-Cerebral Palsy נגרם כאמור כאשר למוח של התינוק לא מגיע מספיק חמצן. הגורמים למחלה זו יכולים להיות רבים והם כוללים כריכה של חבל הטבור סביב הצוואר של התינוק עד כדי חנק, לידה מוקדמת, מצוקה עוברית, היפרדות שלייה ושלל תקלות נוספות שיכולות לקרות בזמן ההיריון או סמוך ללידה. שיתוק מוחין יכול להיגרם גם כתוצאה מרשלנות רפואית של הצוות הרפואי. כך למשל כאשר העובר נמצא במצוקה אם לא מיילדים אותו בזמן אז יכול להיגרם לו מצוקה נשימתית ואז לא יגיע לו מספיק חמצן למוח עד כדי סכנת מוות או סכנה של תחלואה בשיתוק מוחין.

לרוב תינוקות שיש להן שיתוק מוחין הן תינוקות שנולדו לפני החודש התשיעי וסיום תקין של ההיריון. ככל שהתינוק נולד בחודש מוקדם יותר כך יש סיכוי גדול יותר למומים או למחלות אצל התינוק. פנייה לעורך דין מומחה לרשלנות רפואית תוכל לסייע לנו לבדוק באופן משפטי האם במקרה של התינוק שלנו הייתה רשלנות והאם כדאי לנו לתבוע את הצוות הרפואי שטיפל בנו בשל רשלנות זו.

עוד מאמרים

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן