רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
שיתוק מוחין ילדים

שיתוק מוחין ילדים – מה זה?

ילדים זה ברכה ושמחה, גם כאשר הילד שלנו חולה או יש לו נכות אנחנו עדיין אוהבים אותו מכל הלב.

יש הרבה מאוד סוגים שונים של נכויות שיכולים להיות לילדים כאשר אחד מסוגי הנכויות הכי שכיחים אצל ילדים הוא שיתוק מוחין. שיתוק מוחין ילדים יכול להיגרם כתוצאה מחוסר של הגעה של חמצן למוח של הילד בזמן שהיה עובר או בזמן הלידה שהוא נולד.

חוסר הגעה של חמצן למוח גורם לתאים או לחלקים מסוימים במוח "למות" או לא לתפקד מה שגורם לרמות שונות של שיתוק אצל הילד. השיתוק יכול להיות ברמות שונות והביטוי שלו יכול להיות שונה אצל כל ילד.

ישנם מקרים של שיתוק מוחין שנגרמים כתוצאה מרשלנות רפואית בעוד מקרים אחרים לא ניתנים למניעה בגלל סיבוך רפואי כמו היפרדות שלייה של האם או כריכה של חבל הטבור סביב צוואר התינוק.

שיתוק מוחין ילדים – במה זה בא לידי ביטוי?

שיתוק מוחין ילדים יכול לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים.

ילדים עם שיתוק מוחין יכולים לסבול מפיגור, אך אין זה הכרח – יש גם ילדים עם שיתוק מוחין שהם מחוננים או בעלי אינטליגנציה תקינה. שיתוק מוחין יכול לגרום לבעיות נוספות כמו שיתוק בגפיים העליונות או התחתונות, סרבול מוטורי, קושי במוטוריקה עדינה וכבדה, קשיי ראייה, לקויות למידה ועוד… .

ילדים שיש להם שיתוק מוחין זקוקים להרבה מאוד טיפולים תומכים כמו רכיבה טיפולית, טיפול באמנות או טיפולי ריפוי בעיסוק על מנת שיוכלו להתחזק רגשית ולשפר את המיומנות המוטוריות שלהם. במקרה של שיתוק מוחין רואים זאת בבית החולים לאחר הלידה והרופאים ממליצים על טיפול מתאים.

פעמים רבות תינוקות שנולדו לפני הזמן בחודש השישי או השביעי יסבלו משיתוק מוחין או בעיות רפואיות אחרות.

עוד מאמרים

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן