רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
רשלנות רפואית (1)

רעלת היריון

רעלת היריון הוא השם שניתן למגוון תסמינים מסוכנים המתרחשים בכ-5% מההריונות, מסיבות שאינן ידועות. בכל מקרה עלולים התסמינים להופיע בצירופים שונים ובדרגות חומרה משתנות, אך שלושת האופייניים ביותר הם יתר לחץ דם, עליה בכמות החלבון בשתן ובצקות. בנוסף, עלולה האם לסבול מכאבי ראש, בעיות בראייה, כאבים באזור בו ממוקם הכבד וכן עלייה חדה במשקל. התסמינים עלולים להופיע החל מהשבוע ה-20 להריון, ולהימשך עד כמה ימים לאחר הלידה. במקרים חמורים רעלת היריון עלולה לגרום לקריסת הכבד ושאר האיברים החיוניים ובסופו של דבר למותם של האם והעובר.
מהם גורמי הסיכון להופעת רעלת הריון?
שכיחות התופעה אצל אימהות שגילן נמוך מ-20 או גבוה מ-35 עולה באופן משמעותי. כמו כן, בהריון ראשון או בהריון מרובה עוברים, עולה הסיכון ללקות ברעלת הריון. גורמי סיכון נוספים תלויים במצבה הרפואי של האם לפני ההיריון – אם הינה סובלת ממחלת סוכרת, ממחלה בבלוטת התריס או בכליות, או מיתר לחץ דם כרוני. עבר משפחתי של רעלת הריון גם הוא מהווה גורם סיכון לתופעה.
מכיוון ששכיחות רעלת הריון גבוהה בהריון ראשון, שמערב הורים צעירים וחסרי ניסיון קודם כלשהו, הם נתונים באופן מוחלט בחסדם של הרופא המטפל והחלטותיו, ללא כל בסיס להשוואה. במצב כה רגיש וקשה פיזית ונפשית, לעתים קשה אף יותר לאתר רשלנות רפואית בלידה או במהלך הטיפול בהריון. עורך דין רשלנות רפואית, המומחה במקרים הללו ובדרך בה אמור להיעשות טיפול רפואי נאות, יכול לסייע לבני זוג שנפגעו מטיפול לוקה בחסר שהסב להם נזק.
מה אופן הטיפול ברעלת הריון?
מכיוון שהדרך היחידה בה ניתן "לרפא" רעלת הריון הוא סיום ההיריון, הטיפול מתרכז בתסמינים שנגרמים לאם ולא במחלה עצמה. האם מתאשפזת, נכנסת למצב של השגחה ומקבלת תרופות שמורידות לחץ דם ותרופות שמונעות עוויתות (תופעה שעלולה להיגרם במקרים חמורים יותר). במידה והתופעה מתרחשת בשלביו המאוחרים של ההיריון, הרצון יהיה לסיים אותו במהירות כדי למנוע פגיעה באם. אם לעומת זאת התופעה תתרחש בשלבים המוקדמים של ההיריון, בו העובר עדיין אינו בשל ללידה, ניתנים סטרואידים על מנת להאיץ את תהליך הבשלת הריאות. במקרה הזה נשקלת מידת החריפות של רעלת ההיריון והסיכון שהיא מציבה לאם, אל מול יכולת העובר לשרוד את הלידה והסיבוכים שעלולים להיגרם לו עקב פגות.
מערך השיקולים המסובך המערב את חיי האם והעובר גם יחד, מחייב דיוק רפואי, שיקול דעת מקצועי, והסבר תמונת המצב והאפשרויות הנובעות ממנה בצורה נהירה ומובנת לבני הזוג. רשלנות רפואית בלידה, במהלך ההיריון, או אחריו, עלולים לסכן את חיי האם והעובר או להביא להחלטות מוטעות שיסבו להם נזק בלתי הפיך. באמצעות עורך דין רשלנות רפואית, שמתמחה בטיפול במקרים מסוג זה, ניתן לבדוק כל חשד לרשלנות או בעייתיות בטיפול הרפואי שניתן ובתוצאות שאליהן גרם.

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן