רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
עורך דין רועי סגל (4)

פיצויים במעל 6,000,000 ₪ כתוצאה מפגיעת תאונת דרכים

בתיק אזרחי פלונית נגד איילון נפסקו לנפגעת פיצויים במעל 6,000,000 ₪ כתוצאה מפגיעת תאונת דרכים קשה במהלכה איבדה את מאור עיניה.

פרטי המקרה: התובעת אישה בשנות ה 50 לחייה נפגעה בשנת 2007 בתאונת דרכים שמהווה גם תאונת עבודה כתוצאה מהפגיעה הובלה הנפגעת באמבולנס לבית החולים קפלן ובהמשך למרכז רפואי שיבא לצורך מספר ניתוחים כאשר בפועל הנפגעת אושפזה קרוב ל 400 ימים במחלקות שיקום נפגעי ראש ובפועל איבדה את מאור עיניה, נחבלה בצורה קשה בראש, סבלה משברים רבים בפניה, באגן ובאזורים נוספים בגוף. מאחר ובית המשפט לא נקרא להכריע בסוגיית החבות עיקר הדיון נסב סביב הנזק שנגרם לנפגעת ובשאלת הפיצוי.

אחוזי נכות שנקבעו: בגין פגיעה בעיניה של הנפגעת נקבע כי הנפגעת סובלת מ 100% נכות אך יחד עם זאת סובלת ממספר פגיעות נוספות ובין היתר פגיעות בתחום האורטופדי שבגינם סובלת מ 70% נכות נוספים שכן נפגעה משבר שוק ימין, סובלת מהגבלת תנועות מרפק ימין, שבר בחוליה l5  בגבה, הגבלה בתנועות הירך והגבלות נוספות. על כן, מחוות דעת בעניין הנפגעת מוגבלת היא לישיבה בלבד.

בתחום הפה ולסת נקבע כי לנפגעת 70 אחוזי נכות כתוצאה מפגיעות מרובות ובעיקר שברים בלסת שלא התאחו, ירידה בתחושה העצבית וסימני צלקת.

הנכות שנקבעה לנפגעת בכושר העבודה  בית המשפט התרשם מהנפגעת כי עשתה ככל שביכולתה לחזור למעגל העבודה על אף פגיעתה הקשה, לימוד אודות עברה של הנפגעת מעלה כי מדובר באישה מלומדת  אשר סיימה תארים בתחום הנדסת המזון וכאשר לא מצאה עבודה בתחומה הסבה את מקצועה לתחום התברואה בו מועסקת במשרה מלאה באחת מהעיריות, גם לאחר הפגיעה הקשה התאמצה הנפגעת לחזור למעגל העבודה אך לא התקבלה ללימודי המשך בתחום העבודה הסוציאלית ובעיקר בשל מכשול הראיה, בית המשפט התרשם מהנפגעת כי ניסתה להשתלב בעבודות נוספות אך ללא הצלחה על כן, אימץ את גרסת הנפגעת במלואה ופסק כי איבדה לחלוטין את כושר העבודה.

אובדן השתכרות הנפגעת בעתיד הכריע בית המשפט כי התרשם כי מדובר בעובדת מסורה שלולא הפגיעה קשה בכושר עבודתה הייתה ממשיכה לעבוד על גיל הפרישה כלומר 67 ובגין סעיף זה פסק לנפגעת כ 1,500,000 ₪.

סיעוד בית המשפט השתכנע כי הנפגעת כי הפכה סיעודית לחלוטין שכן איבדה את מאור עיניה וסובלת מפגיעות אורטופדיות רבות דבר המקשה מאוד על יכולת התנועה ומגביל את התנועה לישיבה בלבד ואף מונע מהנפגעת להיעזר בכלב נחייה על כן, פסק פיסוק חודשי של 16 אלף ₪ וקרוב למיליון וחצי ₪.

בית המשפט פסק פיצוי לבעלה של הנפגעת שכן השתכנע כי מקדיש שעות מרובות לסעוד את הנפגעת במצבה הקשה שכן הנזק הנגרם לנפגעת דורש עזרה יוצאת דופן, מתמשכת ומהותית המשנה את אורחות חייו ופסק לבעל כ 800 אלף ₪.

מאת עורך דין תאונות דרכים, רועי סגל

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן