רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
Inside interior view of a car that was in a bad accident.

פגיעה באוטובוס

רובנו חושבים על תאונות דרכים בהקשר של נסיעה ברכב הפרטי או פגיעה בהולכי רגל. לעיתים רחוקות, אם בכלל, נחשוב על האפשרות של פגיעה כאשר אנחנו עולים על רכב של תחבורה ציבורית בכלל, ואוטובוס בכלל. לצערנו, לא אחת מעורבים אוטובוסים בתאונות דרכים ולמעשה ניתן להיפגע באוטובוס בדרכים שונות מעבר לתאונת דרכים – בזמן הנסיעה או בזמני העלייה והירידה ממנו. במדינת ישראל קיים חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, כך שתאונות המתרחשות בזמן נסיעה באוטובוס מכוסות בביטוח חובה של האוטובוס ואפשר לקבל עליהן פיצוי. על מנת להתחיל את ההליך מומלץ לפנות לייעוץ של עורך דין תאונות דרכים המנוסה בתביעות פיצויים מסוג זה.

באילו מקרים ניתן לדרוש פיצויים?
ראשית, מדובר הן על מקרים של פגיעה בתחבורה ציבורית וכן על פגיעות שהתרחשו באוטובוס פרטי של חברת הסעות. פגיעות שנגרמו כתוצאה מתאונת דרכים בה היה מעורב האוטובוס – התהפכות או התנגשות כלשהי עם כלי רכב אחרים – מזכות בפיצויים. כמו כן, פגיעות שקרו בזמן הנסיעה, כמו נפילה כתוצאה מעצירה פתאומית או פנייה חדה של הנהג רלוונטיות לקטגוריה זו. האחריות של חברת האוטובוסים לביטחון הנוסעים כוללת גם את העלייה והירידה מהרכב, ולכן ניתן לדרוש פיצויים גם על פגיעות מסוג זה – סגירה מוקדמות של הדלתות, נפילה כתוצאה מעצירה רחוקה מדי משפת המדרכה וכו'. בכל מקרה של התלבטות מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים מומחה שיוכל לברר איתכם האם יש עילה לתביעה או לא.

כיצד לפעול לאחר תאונה באוטובוס?
בדומה להמלצות במקרה של תאונת דרכים “סטנדרטית”, קיימים מספר הליכים שמומלץ לעשות מוקדם ככל שהמצב מאפשר. במידה ונפצעתם במהלך נסיעה באוטובוס, כדאי כשלב ראשון לכתוב את הזמן והמקום המדויקים בהם התרחשה התאונה, ליידע את הנהג ולקחת ממנו פרטים – פרטים אישיים שלו, מספר הרישוי של האוטובוס, פרטי פוליסת ביטוח החובה ופרטי חברת האוטובוסים. כמו כן, כדאי גם לרשום פרטים של אנשים שהיו עדים לתאונה. השלב הבא הוא קבלת טיפול רפואי, בו מובהר לצוות המטפל בכם שנפגעתם בתאונה באוטובוס. לאחר מכן יש לדווח לחברת האוטובוסים ולמשטרה שתוציא טופס "אישור משטרה" מתאים. לאחר שלבים אלו מומלץ מאוד לפנות לייעוץ משפטי של עורך דין תאונות דרכים.

חשיבותו של הייעוץ המשפטי
ההתנהלות מול חברות הביטוח עשויה להיות סבוכה וקשה. נוסף על ההתמודדות עם חברות הביטוח יש לזכור גם את ההתמודדות אל מול חברות האוטובוסים, המגובות בייצוג משפטי חזק. על מנת להימנע מטעויות ולהבטיח כי תקבלו את הפיצוי המקסימלי המגיע לכם, מומלץ מאוד להיעזר בשירותי עורך דין תאונות דרכים בעל ניסיון, אשר מכיר היטב את התחום, את המונחים הרפואיים ואת התכסיסים של חברות הביטוח. מעורך דין כזה נדרשות יכולות בקיאות והבנה רחבה – של העולם הרפואי, של העולם המשפטי ושל חברות הביטוח, ובחירה נכונה בעורך דין מקצועי ומנוסה תגדיל את הסיכוי לקבלת מלוא סכום הפיצויים המגיע לכם.

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן