רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
עורך דין תאונות עבודה

על תאונות עבודה באתרי בנייה

תאונות עבודה הן דבר שאנחנו יכולים לשמוע עליו בחדשות מדי יום ולהמשיך הלאה.

כאשר תאונת עבודה קורית לאדם קרוב לנו איכות החיים שלנו נפגעת ואנחנו יכולים לסבול מאוד. ההתמודדות המשפחתית והאישית אם תאונות עבודה היא דבר לא פשוט. תאונה שקורית באתר בנייה יכולה להותיר את הפועל שנפגע משותק או בלי יכולת לעבוד ולהתפרנס ובמקרים קיצוניים וקשים במיוחד היא יכולה להסתיים במוות שלו. תאונה שמסתיימת במוות היא תאונה חמורה מאוד וקשה ולרוב תיפתח בעקבותיה חקירת משטרה וחקירה נוספת של מקצועית יותר של משרד העבודה והפקחים שלו.

פועל נפל ממנוף ונהרג – מי אחראי לכך מבחינה משפטית?

מבחינה משפטית מי שאחראי לכך שפועל נפל ממנוף ונהרג הוא מנהל העבודה באתר הבנייה בו היה המנוף וגם הקבלן האחראי של הפרויקט. מבחינה משפטית שני בעלי תפקידים אלו נושאים באחריות הפלילית הישירה למותו של הפועל וניתן לתבוע אותם על גרימת מוות ברשלנות. למרבה הצער והפליאה ברוב אתרי הבנייה בארץ לא מקפידים על כללי הבטיחות ותאונות רבות קורות בהן בלי אבחנה בין הדת, או המין של הפועל שנפגע בהן. הנפגעים בתאונות עבודה הם פועלים מכל שכבות האוכלוסייה והמגזרים כולל פועלים זרים שבאים כעובדים זרים לארץ על מנת להתפרנס.

פועל נהרג באתר בנייה – האם למשפחתו מגיע פיצוי כספי?

למשפחתו של פעול שנהרג באתר בנייה מגיע פיצוי כספי ממספר גורמים שונים. קודם כל מגיעה למשפחה פיצוי מהמוסד לביטוח לאומי. לאחר מכן אם לפועל היו ביטוחים פרטיים וביטוח חיים אז מגיע למשפחתו של הפועל פיצוי מהם. משפחתו של הפועל יכולה גם לבחור לתבוע תביעת נזקין את החברה הקבלנית בה הועסק הפועל. את התביעה והטענה שלהם עליהם להוכיח בבית המשפט ואז הם יכולים להיות זכאים לפיצוי כספי גדול מאוד ומשמעותי. לא תמיד כדאי ומשתלם לחכות עד לסוף תוצאות המשפט ולעיתים הדבר החכם והנכון ביותר לעשות הוא להגיע לעסקת פשרה עם הנתבעים. עורך דין מומחה לתאונות עבודה ידע לייצג אותנו ולשמור על האינטרס האישי שלנו בכל אחד משלבי התביעה והניהול שלה.

עוד מאמרים

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן