רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
עורך דין תאונות עבודה (7)

נספה בתאונת עבודה בעת הכוונת מנוף

בן מושב נספה במסגרת עבודתו בעת הכוונת עגורן – מנוף של רכבת ישראל

בית המשפט חייב את המערערים בתשלום.

בעלה המנוח של המשיבה 1, אביהם של המשיבים 2- 5 שעיזבונו הוא המשיב 6 נהרג בתאונת דרכים. המערערים הודו בחבות כלפי המשיבים בגין תאונה זו. המנוח, שבמקורו היה בן מושב והתגורר במושב ובעבר אף סייע לאביו בעיבוד משקו, עבד מחוץ למושב ומעולם לא עסק בעצמו בחקלאות.

בית המשפט המחוזי קיבל את טענת המשיבים שהמנוח תכנן – אך לא הספיק להגשים את תכניתו – לעבד את המשק החקלאי שהועמד לרשותו וזאת בנוסף לעבודתו מחוץ למושב, וכלל את הפסד ההכנסה הנוספת בחישוב נזקי המשיבים. בית המשפט התחשב גם בהשתכרות המשיבה 1 שעבדה במשרה מלאה עד לתאונה שבה נספה המנוח ואף לאחר מכן, ורק לאחר שנולדה המשיבה 5, הפחיתה המשיבה 1 את שעות העבודה ונאלצה לבסוף לפרוש מעבודתה. בית המשפט המחוזי החיל את עקרון הקופה המשותפת אך ניכה מן הפיצויים רק מחצית מגובה שכרה של המשיבה 1 ערב פרישתה בקובעו כי החלטת המשיבה 1 לצמצם את היקף עבודתה מחוץ לביתה (ובכורח הנסיבות אף להפסיקה) אף היא נבעה מן המצב החדש שאליו נקלעה עקב מות המנוח. מכאן הערער והערעור שכנגד.

פסק-דין

השופט א' מצא:
1. המנוח חיים לוזון ז"ל נספה ביום 21.4.83 בתאונת דרכים. התאונה קרתה לו בעת שעסק, במסגרת עבודתו, בהכוונת עגורן-מנוף של רכבת ישראל במסוף המכולות של תחנת הרכבת בבאר-שבע. המנוח הותיר אחריו אלמנה (המשיבה 1; להלן – המשיבה) ושלושה ילדים קטינים (המשיבים 2, 3ו-4). כחמישה חודשים לאחר מותו (ביום 23.9.83) נולדה בתו הרביעית (המשיה 5). המשיבים תבעו מן המערערים לפצותם בגין נזקי תלותם במנוח. המערערים הודו בחבותם, ובתום דיון בגובה נזקיהם של המשיבים, קבע בית המשפט המחוזי את שיעור פיצוייהם וחייב את המערערים בתשלומם.

משרד עורכי דין רועי סגל מתמחה במימוש זכויות רפואיות מאגד ידע רב והצלחות מוכחות בהשגת זכויות משפטיות עבור לקוחותיהם בתחום נזקי הגוף בדגש על רשלנות רפואית, תאונות עבודהתאונות דרכים, תביעות נגד המוסד לביטוח לאומי, תאונות תלמידים, תביעות משרד הביטחון, תביעות חב' הביטוח ועוד.

משרדינו מיצג תובעים בלבד ומעמיד לרשותם תשתית איכותית של מומחים בתחום הרפואה מהשורה הראשונה, יחס מקצועי וליווי אישי תוך חתירה בלתי מתפשרת לקבל פיצויים מרביים ללקוח. לרבות ייצוג בפני הוועדות הרפואיות ובתי הדין לעבודה.

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן