רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
תאונות דרכים (3)

מה כדאי לעשות לאחר תאונת דרכים

תאונת דרכים עלולה להיות אירוע קשה ומבלבל. לצד הבהלה, הצורך להתמודד במהירות עם הסיטואציה והסבל שכרוך בפגיעה פיזית או נפשית – נדרש המעורב בתאונה גם לפעול להשגת הפיצויים להם הוא זכאי. לעיתים קרובות אין אנשים יודעים מה עליהם לעשות לאחר תאונות דרכים. העיסוק מול בירוקרטיה, טפסים, פוליסות ביטוח ושפה משפטית, עלול להיות מייגע ולהקשות על ההתאוששות מהתאונה. אולם, ישנה חשיבות רבה לפעילות ולתיעוד שנעשים אחרי תאונות דרכים. יש לדעת אילו פרטים לשמור וכיצד לנהוג, על מנת להגדיל את הסיכויים לקבל את מלוא הפיצויים בגין הנזק שהתאונה גרמה.
פרטים חשובים שיש לקחת לאחר התאונה
עוד לפני היוועצות עם עורך דין תאונות דרכים, רצוי לתעד בהקדם מידע רלוונטי הקשור לתאונת הדרכים. אחד הפרטים החשובים ביותר שיש לשמור הוא פרטי הרכבים אשר היו מעורבים בתאונה. לעיתים מדובר רק ברכב אחד, אך במקרים בהם התרחשו תאונות שרשרת או תאונות דרכים מרובת נפגעים יש צורך בפרטיהם של כל הרכבים. ישנה חשיבות לציון מספר הרכב, סוגו, פרטי בעליו ופרטי פוליסת הביטוח שברשותו.
בעת לקיחת פרטיו של הנהג, יש להקפיד כי ברשותכם שמו המלא, מספר תעודת הזהות, כתובת המגורים ומספר הטלפון שלו. שימו לב כי בידיכם הטלפון העדכני של הנהג, בעזרתו תוכלו ליצור עמו קשר בעת הצורך. יתרה מזאת, אם אחד הנהגים מודה באשמה חשוב שתתעדו זאת בהקדם האפשרי. באפשרותכם להקליט את דבריו בעזרת טלפון סלולרי או להחתימו על הצהרה בכתב. הודאה זו יכולה לסייע לכם בהליכים משפטיים עתידיים ובפגישתכם עם עורך דין תאונות דרכים.
להקפיד על תיעוד מצולם
ניתן להשתמש בטלפון הסלולרי גם למשימה נוספת – תיעוד נזקי תאונות דרכים. אם הדבר ביכולתכם, מומלץ לצלם את המקום בו ארעה התאונה ואת הנזק נגרם בעקבותיה. עורך דין תאונות דרכים יכול להיעזר במידע זה כדי לאמוד את הפיצויים הכספיים להם אתם זכאים. אם בקרבת המקום נמצאים עדים לתאונה, כדאי גם לשמור את פרטיהם. אין לדעת כיצד יתפתחו ההליכים המשפטיים הקשורים בתאונות דרכים וייתכן שעדותם תהיה שימושית מאוד בעתיד.
טיפול רפואי
במידה ונגרם לכם נזק גופני פנו לטיפול רפואי מוקדם ככל האפשר. ודאו בהגיעכם לקבלת טיפול כי הרופאים והחובשים מודעים לכך שהפגיעה ממנה אתם סובלים התרחשה בעקבות תאונת דרכים ובקשו מהם לציין זאת בטפסים הרפואיים. תייקו כל טופס, קבלה או ניירת הקשורה לטיפול שקיבלתם ודאגו לשמור בחזקתם את העותק המקורי. במקרה ותתבקשו לספק לגורמים שונים מסמכים רפואיים הגישו עותק מצולם בלבד.
ייעוץ מקצועי
אל תתפתו למסור מידע אודות התאונה. חוקרים מטעם חברות ביטוח עלולים לנצל את המצב המבלבל בו אתם שרויים ולהוליך אתכם לאמירות שונות. לעיתים קרובות, המטרה בשיחות מסוג זה הינה לחבל בתהליך התביעה ולהקטין את סיכוייכם לקבל את פיצויים כספיים. עורך דין תאונות דרכים מתמחה בתחום ובעל ניסיון רב ויוכל לסייע לכם בהתמודדות מול מצבים אלו ובהשגת הסכום המרבי המגיע לכם על פי חוק.

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן