רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
9928078 - rendering of a white scooter, car, van and truck on white background

ביטוח חובה

על כל רכב שעולה על כבישי ישראל להיות מבוטח ב"ביטוח חובה". ביטוח זה, בשונה מן הביטוח המקיף אשר מבטח את הרכב, מבטח את גוף האדם. הביטוח תקף גם במקרה של חס וחלילה מוות, וגם במקרים של פציעה. הביטוח תקף גם ליושבים ברכב וגם לכל האנשים שנמצאים מחוץ לרכב במקרה של תאונת דרכים. הביטוח כולל עלויות על ההוצאות הרפואיות, פיצויי אובדן השתכרות באם קרה והנפגע אינו יכול לעבוד יותר ופיצויים על כאב או כל סבל שהוא העלולים להתרחש מהתאונה. גובה הפיצויים משתנה, מורכב מאלמנטים רבים ולעיתים אורך הזמן ממועד התאונה ועד קבלת הכספים יכול להיות ארוך מאוד, מתיש ומלא סבכות.

חוק פיצויים בעקבות תאונת דרכים- והדרך הארוכה אליו
בעקבות ריבוי תאונות הדרכים, במדינת ישראל הונהג חוק פיצויים אשר מאפשר לכל אדם לקבל פיצויים בגובה שנקבע מראש בלי שום קשר לאשמתו או חפותו בדבר התאונה. אך כמו בכל הליך משפטי, הדרך עד לקבלת הפיצוי היא מסורבלת ונובעת מהעובדה הפשוטה כי הגדרות החוק אינן ממצות. כך, סיטואציה שנחשבת עבור חברות הביטוח תאונת דרכים לכל דבר בעלת נפגעים, יכולה להיחשב אחרת בבית המשפט ובכך המדינה מסירה את אחריותה בדבר הפיצויים. יתרה מכך, הבלבול הנובע בין "פצוע קל" לבין "פצוע בפגיעות מורכבות" מוביל גם הוא לבעיתיות הקשורה לכספים אשר מגיעים או לא מגיעים לנפגע.

מה ניתן לעשות ולמי כדאי לפנות?
עורך דין תאונות דרכים יעשה לילות כימים פשוטו כמשמעו על מנת לעשות צדק עם הנפגע ולגרום למצב בו הסכום שהוא מקבל הוא מקסימאלי, אשר ישקף לגמרי את מצבו הנפשי והפיזי. עורך דין נזיקין או עורך דין תאונות דרכים לדוגמא, יפעל למען השגת הסכום אשר מגיע לאדם בעקבות הנזק שנגרם לו. שאלת האחריות מעסיקה מאוד את עורך דין נזיקין בסוגיית תאונות הדרכים והוא יהיה הגורם אשר ינסה להפנות את האחריות בחזרה למדינה. עורך דין תאונות דרכים הוא מהמוסמכים ביותר לתת ייעוץ מקצועי ומהימן על הדרך שבה יש לצעוד בדרך לקבלת הפיצויים הגבוהים ביותר שהלקוח זכאי לו בעקבות התאונה בה נפגע.

איך בוחרים את עורך הדין הטוב ביותר למקרה?
חשוב לבדוק האם מדובר במשרד ותיק בעל שם. במקרה של תאונת דרכים כמובן, חשוב לבחור עורך דין אשר מתמחה בנזיקין, תאונות דרכים ונזקי גוף. מבדיקה פשוטה בגוגל ניתן לקרוא אודות עורכי הדין, המשרד בו הם עובדים, פסקי הדין בהם לקחו חלק, וכמובן לקרוא ביקורות טובות יותר או פחות. עורך דין רועי סגל מתמחה בתחום, ובעל ניסיון מוכח בייצוג נפגעים מול הביטוח הלאומי. לסיכום, חשוב לזכור כי ביטוח חובה הוא השלב הראשון בדרך להגנה עצמית ומשפטית מלאה, מכיוון שרק בדרך זו הנוהג ברכב והסובבים לו יהיו זכאים לכל ההגנות הרלוונטיות במקרה של אסון.

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן