רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
84680262 - gavel and stethoscope in background. medical laws and legal concept.

איך להתמודד עם שיתוק מוחין (CP) כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה

המושג הרפואי שיתוק מוחין (באנגלית- CP  Cerebral Palsy) מתייחס לכמה סוגים של נזק ופגיעה בהתפתחות העובר והתינוק.

הפגיעה מופיעה בדרגות חומרה שונות אצל ילדים קטנים, החל ממגבלות קטנות ביכולת המוטורית ועד לשיתוק ומגבלה קשה בהפעלת איברים (בעיקר הגפיים), ובנוסף גם תופעות ומגבלות אחרות כמו פיגור שכלי, קושי בדיבור ועוד.

למחלה אין טיפול אפקטיבי משמעותי לטווח ארוך, והסיבות והגורמים אינן תמיד ידועות, אך ברור כי בחלק מהמקרים הפגיעה נגרמת כתוצאה מסיבוכים או קשיים בלידה, ובנוסף טיפול לא נכון או אף רשלני של הצוות הרפואי.

גורמים אפשריים לשיתוק מוחין במהלך הלידה

בחלק מהמקרים מתפתח השיתוק כבר במהלך ההיריון, בדיקות המעקב הרפואיות יודעות וצריכות לגלות סיבוך זה, ואמורות לאפשר להורים להחליט במועד האם ברצונם לבצע הפלה או לא.

מרבית הסיבוכים הגורמים לשיתוק מוחין קשורות בדרך זו או אחרת לסיבוכים וקשיים בלידה, ולאי אספקת חמצן למוחו של התינוק. גורמים אחרים הם מחלות וזיהומים שונים, לידה בסיוע מכשירים, לידה מוקדמת של פגים ועוד- הרופאים מכירים ומזהים בדרך כלל גורמי סיכון אלה ואמורים לדעת להתמודד עמם בהצלחה וללא פגיעה בתינוק הנולד.

גם סיבוכים ופגיעות שונות בתינוק מייד לאחר הלידה יכולות לגרום לשיתוק מוחין, כמו דלקת קרום המוח שלא זוהתה ולא טופלה בזמן, טיפול והזנה לא נכונים שגרמו להתייבשות ועוד.

תביעות בשל רשלנות רפואית שגרמה לשיתוק מוחין

המשמעות של תינוק שנולד עם שיתוק מוחין היא כבדה מאוד עבורו ועבור משפחתו- הן מבחינה כלכלית, הן מבחינה חברתית וכמובן שבהיבט הזמן והמשאבים שהמשפחה תאלץ להשקיע בילד פגוע במהלך כל חייו.  

אמנם לא כל תינוק שנולד עם שיתוק מוחין נפגע מרשלנות רפואית, אך הצטברות המקרים מראה שתביעות כנגד רשלנות רפואית שגרמה לשיתוק מוחין היא אחת התביעות הנפוצות כנגד המערכת הרפואית.

מערכת המשפט לוקחת בחשבון, במקרי תביעה אלה, לא רק את הנזק וההוצאות הישירות של המשפחה עבור הטיפול בילד שנפגע, אלא גם דואגת להעניק פיצוי עבור הסבל, הפגיעה בצורת החיים ואובדן ההכנסה הפוטנציאלי של הנפגע, כך שהפיצויים יכולים להגיע לסכומים של מיליוני שקלים.

עוד מאמרים

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן