רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין     רשלנות רפואית

073-783-3321

צרו קשר

בקרמן אדם 14

ראשל"צ 7534206

רועי סגל משרד עורכי דין
עורך דין    רשלנות רפואית

מאמרים חדשים
רשלנות רפואית (5)

אבחון איקס שביר

תסמונת איקס שביר, אשר ידועה כשנייה בשכיחותה לאחר תסמונת דאון, היא לקות גנטית חשוכת מרפא שמתבטאת בפיגור שכלי של היילוד ובבעיות מוטוריות וקוגניטיביות. מקורה של התסמונת הוא מחלוקה בלתי-תקינה של כרומוזום X וניתן למצוא אותה בעיקר בקרב זכרים. למרות חומרתה, ניתן לאבחן את המחלה מראש באמצעות בדיקת דם, דיקור מי שפיר או בדיקת סיסי שלייה, אותה מבצעת האם לפני ההיריון או בראשיתו. במידה ונולד תינוק הסובל מהתסמונת, יתכן כי מדובר בעילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה.
חשיבות אבחון תסמונת איקס שביר
בדיקה לגילוי תסמונת איקס שביר היא בדיקה פשוטה, שנכללת בסל הבדיקות הגנטיות אותן מתבקשים בני הזוג לבצע לפני ההיריון או בשלביו הראשונים. ככלל, משרד הבריאות ממליץ על ביצוע הבדיקה לכל אישה הרה באשר היא, ללא תלות במוצאה או עדתה. היעדר בדיקה או בדיקה לקויה של התסמונת יכולה להוביל ליילוד בעל פיגור שכלי, קשיי התפתחות, ליקויי למידה ואוטיזם בדרגות חומרה שונות. במקרה שנולד תינוק בעל תסמינים אלה וללא כל אבחנה מוקדמת, עשוי מאד להיות כי הדבר נגרם בעקבות רשלנות רפואית בלידה ויש לפנות לייעוץ עורך דין רשלנות רפואית.
רשלנות רפואית בלידה – כך תדעו לזהות זאת
הרופאים המטפלים אמונים על מעקב ההיריון. בידיהם כל הידע הנדרש לגבי מגוון מחלות וליקויים גנטיים שעלולים לעבור בתורשה, וכן באחריותם לאבחן את התסמונת וליידע את ההורים במקרה ונדרשת הפסקת היריון. זוהי סמכותו של הרופא, כמי שמתמחה בהבאת חיים חדשים אל העולם, להיות ער לקיומה של תסמונת איקס שביר במהלך ההיריון ולאבחנה בכל האמצעים הנדרשים. אולם, כיצד תדעו מתי יש לתבוע את הרופא בגין רשלנות רפואית? ראשית, אם רופא מטפל לא הביא בפני ההורים את קשת האפשרויות לבדיקת תסמונת איקס שביר, הוא עשוי להיות מואשם בעילת רשלנות רפואית בהריון. שנית, במקרה של קיום סיכון תורשתי מוגבר ללקות במחלה נוכח היסטוריה משפחתית, הרופא נדרש להפנות את המטופלת לביצוע בדיקה גנטית. במידה ולא עשה כן, מדובר בעריכת בירור רפואי לקוי. שלישית, אם נערך פענוח שגוי של ממצאי הבדיקה והחמצת איתור הגן הבעייתי, מדובר במחדל רפואי שיכול להוביל ליילוד הלוקה בתסמונת. במקרים אלה, ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה נגד הרופא המטפל או נגד המוסד הרפואי המעסיק אותו.
קבלת פיצויים בגין רשלנות באבחון איקס שביר
על-מנת לזכות בפיצויים הראויים לכם, על הניזוק להגיש תביעה עד אשר יגיע לגיל 25. כאשר יוכח כי נערכה רשלנות רפואית באבחון תסמונת איקס שביר, יפצה בית המשפט את התובע בגין הנזקים שנגרמו לו במהלך חייו. כדי שיהיה באפשרותכם לעבור את תהליך התביעה בצורה האפקטיבית ביותר, מומלץ לפנות לשירותי עורך דין רשלנות רפואית. עורך דין שמתמחה בתחום יסייע לכם לזהות האם אכן קיימת עילה לתביעה, ובמידה וכן ילווה אתכם לאורך התהליך. באמתחתו הידע הנדרש והקשרים ההכרחיים עם מומחים ואנשי מקצוע, והוא יגדיל את הסיכוי שלכם לקבל את מלוא הפיצויים המגיעים לכם.

לחישוב מיידי של גובה הפיצוי שמגיע לך, או ליעוץ אישי מעו"ד רועי סגל.

טלפון: 073-783-3321      דוא"ל: roysegal.adv@gmail.com

תגיות תוכן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן